POWIĘKSZ

Kontakt:

 

tel: 518 393 774

email: gwzorek@poczta.fm
 

Nasz Adres:

 

ul. Spokojna 27
84-120 Władysławowo

95 1160 2202 0000 0002 9917 7164

Proudly created with Paweł Wzorek

Proudly created with webwavecms.com

16 lipca 2018

BIG CYC to legenda polskiego rocka. W 2018 roku muzycy obchodzą jubileusz XXX lat działalności artystycznej. To świetnie zgrana grupa wytrawnych prześmiewców, którzy nieprzerwanie od trzech dekad wysyłają w kosmos pozytywne przesłanie dobrej zabawy.

Od początku swojego istnienia zespół występuje w oryginalnym składzie, co jest absolutnym fenomenem na polskiej scenie muzycznej.

Big Cyc debiutował w marcu 1988 roku w małym klubie studenckim Balbina w Łodzi. Szybko zdobył popularność swymi zabawnymi piosenkami , które przez lata okupowały listy przebojów wszystkich stacji muzycznych.

Koncerty Big Cyca to widowiskowe show, na które składają się największe przeboje takie jak „Makumba”, „Facet to świnia”, „Rudy się żeni”, „Berlin Zachodni”, „Dres”, „Słoneczny Patrol” czy „Świat według Kiepskich”. Te niekwestionowane hity zna cała Polska.

Koncerty urodzinowe zespołu będą szczególne gdyż zespół przygotował wiele niespodzianek muzycznych dla swoich fanów.

Muzycy łatwo nawiązują bliski kontakt z publicznością i wciągają widownię do wspólnej zabawy. Big Cyc na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Od razu widać, że koncerty to ich żywioł i powołanie. Grupa świetnie sprawdza się podczas dużych koncertów plenerowych, ale doskonale radzi sobie także podczas eventów i imprez klubowych.

Zespół od lat pozostaje wierny swej specyficznej formule opisywania świata, która oparta na ironicznym dystansie oraz zmieszana muzycznym brzmieniem z okolic melodyjnego rocka, ska i reggae daje fantastyczny efekt sceniczny.

Big Cyc to muzyczna marka, na której piosenkach wychowały się już dwa pokolenia Polaków.

Sukcesy:Big Cyc nagrał 18 albumów studyjnych. Płyty zespołu sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 2 mln egz. Zespół ma na swoim koncie liczne Złote i Platynowe Płyty, ponad 5 tys. zagranych koncertów, 40 zrealizowanych teledysków, a także udział w kilkudziesięciu muzycznych widowiskach telewizyjnych.

Big Cyc wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. Jest laureatem wielu nagród muzycznych m.in. stacji muzycznych Play Box (za przebój Makumba) pisma „Rock&Roll, miesięcznika Teraz Rock, Magazynu Muzycznego MM, Festiwalu Teledysków Yach Film, oraz Telewizji Polsat (Festiwal Top Trendy).

Festiwale:Big Cyc wielokrotnie brał udział we wszystkich najważniejszych imprezach muzycznych w Polsce takich jak festiwal rockowy w Jarocinie, festiwal rockowy Odjazdy w Katowicach, festiwal rockowy w Węgorzewie, festiwal piosenki w Opolu, festiwal Top Trendy w Sopocie, Przystanek Woodstock, trasach muzycznych Inwazja Mocy RMF FM, koncertach Lata z radiem, koncertach sylwestrowych dla stacji TVP 2 i telewizji Polsat.

Zespół koncertował też wielokrotnie zagranicą m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Austrii, Holandii, Anglii, Szkocji, Irlandii, Finlandii, Holandii, Belgii, Szwajcarii.

Ciekawostki:Zespół użyczył muzykę do kilku filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Powstały na jego temat prace magisterskie i książki.

Dyskografia:Najsłynniejsze pyty zespołu to „Z partyjnym pozdrowieniem” (1990), „Nie wierzcie elektrykom” (1991), „Miłość, muzyka, mordobicie” (1993) „Wojna plemników” (1994) „Z gitarą wśród zwierząt” (1996), „Świat według Kiepskich” (2000), „Zmień z nami płeć” (2002), , „Moherowe berety” (2005), „Szambo i perfumeria” (2009), „Zadzwońcie po milicję” (2011), „Czarne słońce narodu” (2016).

Skład zespołu:Dżej Dżej – Jacek Jędrzejak, – główny wokal, basDżery – Jarosław Lis – bębnyPiękny Roman- Roman Lechowicz – gitaryKrzysztof Skiba – teksty, wokal, frontmenorazPiotr Sztajdel – klawiszeMarek Szajda – gitary.

.

 

Koncert Big Cyc we Władysławowie